Gdzie na wakacje w październiku i listopadzie? Nasze propozycje na podstawie oferty Travelist

Gdzie warto pojechać na wakacje w październiku lub w listopadzie? Prawda jest taka, że nie istnieje idealny moment na to, aby spędzić swój urlop. W zasadzie każdy miesiąc jest dobry, jeśli tylko dobierze się ofertę do swoich potrzeb.

Nie da się jednak ukryć tego, że oba te miesiące są niejako okresem martwym w naszej lokalnej branży turystycznej. Z jednej strony daje nam to szansę na tańszy wypoczynek w Polsce, ale z drugiej strony pogoda w tych miesiącach jest zazwyczaj mało ciekawa, co może zniechęcać.

Październik oraz listopad mogą być jednak dobrym terminem do tego, aby spędzić swój wolny czas w nieco cieplejszych rejonach naszego świata lub tam, gdzie już rozpoczyna się sezon na białe szaleństwo. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi propozycjami. Przygotowaliśmy je w oparciu o ofertę dostępną na portali Travelist, który specjalizuje się w prezentowaniu atrakcyjnych ofert wakacyjnych.

Propozycje dla „ciepłolubnych”

Zaczniemy od tych kierunków, które na pewno spodobają się osobom lubującym się w klimacie nieco cieplejszym. Jesienne słoty października i listopada zniechęcają do aktywności na świeżym powietrzu, ale są miejsca, wcale nie tak daleko od Polski, gdzie w tym okresie można przyjemnie wypoczywać.

Chorwacja

Nieco starsi na pewno doskonale pamiętają szał wyjazdowy Polaków z okresu PRL. Kto tylko mógł pakował swojego małego Fiata po sam dach, a nawet bezpośrednio na niego, i z całą rodziną realizował podróż życia do Chorwacji. Czemu akurat tam? Bo było tanio, a i atrakcji nie brakowało. Do tego żyjąc za żelazną kurtyną w zasadzie tylko tamte kierunki wyjazdów wchodziły w grę.

Dzisiaj Chorwacja znów zyskuje na swojej popularności. To kraj wyjątkowo klimatyczny, który w okresie od października do listopada gwarantuje naprawdę przyjemne temperatury i dobrą pogodę. W Chorwacji można wypoczywać nad brzegiem morza i jednocześnie u podnóża gór, co zapewnia niesamowite wrażenia. Podróż do tego kraju nawet własnym samochodem nie jest wielkim wyzwaniem, a ceny noclegów dla dwóch osób na Travelist zaczynają się już nawet od mniej, niż 200 zł.

Czarnogóra

Kolejną ciekawą opcją jest na pewno Czarnogóra. Kraj latami niedoceniany przez turystów, który jednak oferuje równie ciekawe wakacje, jak w Chorwacji, z którą zresztą bezpośrednio graniczy. Położony nad Adriatykiem jest miejscem o naprawdę przyjemnym klimacie przez cały rok, a więc również z październiku oraz w listopadzie można tam komfortowo wypoczywać.

Czarnogóra słynie ze swojego bardzo górzystego terenu, z najwyższym szczytem Zla Kolata na czele, który liczy sobie aż 2534 m n.p.m. wysokości. To jednak również możliwość wypoczywania nad samym Adriatykiem, choć najcieplejszy klimat panuje bardziej w centralnej części tego kraju. Wyjątkowość tego kraju w dużej mierze wynika z jego różnorodności kulturowej. Rdzenni mieszkańcy stanowią bowiem zaledwie 45% całej społeczności. Znajdziemy tam wielu Serbów oraz Bośniaków, przez co państwo to nabiera wyjątkowego charakteru. Jest to również miejsce stosunkowo tanie. Znalezienie noclegu za około 250 zł na Travelist nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Albania

Na koniec naszych „ciepłych” propozycji wyjazdów w okresie jesiennym zaproponujemy Albanię. Noclegi na portalu dostępne są nawet w cenie około 130 zł za dwie osoby, a kiedy w Polsce panuje smutna jesień, tam klimat jest naprawdę przyjemny. Albania graniczy bowiem bezpośrednio z Grecją i ma dostęp do Adriatyku, przez co żaden miłośnik plażowania nie będzie się tam nudził. Dojazd tam własnym samochodem jest już trochę gorszy, gdyż mamy sporo do przejechania, ale naszym zdaniem nadal warto wziąć pod uwagę właśnie tę lokalizację.

Propozycje dla tych, którzy wolą białe szaleństwo

Oba te miesiące raczej nie są czasem, w którym w Polsce można już liczyć na białe szaleństwo. O ile w listopadzie jest już taka szansa, tak w październiku rzadko kiedy warunki, nawet te w Tatrach, pozwalają na szusowanie po stokach. Spokojnie można jednak w tym okresie zacząć już sezon narciarski, wybierając się po prostu do okolicznych krajów. Gdzie dokładnie?

Alpy

To chyba najbardziej oczywiste rozwiązanie i na portalu Travelist znajdziemy wiele ofert noclegowych właśnie u podnóża Alp, szczególnie tych austriackich oraz słoweńskich, najbardziej atrakcyjnych. Polecamy tutaj szczególnie właśnie Słowenię. Kiedy w Austrii za nocleg trzeba zapłacić nawet 400 zł, tak w Słowenii znajdziemy oferty nawet za nieco powyżej 200 zł, a możliwości szusowania po stokach są tam ogromne.

Alpy mają swój unikalny klimat i tak naprawdę sprawią mnóstwo radości nie tylko miłośnikom zimowego szaleństwa. Z powodzeniem można spacerować po niżej położonych szlakach, a okres października i listopada wciąż jest czasem, gdy chodzi się tam w miarę bezpiecznie.

Tatry Wysokie

O ile po polskiej stronie Tatr w tym okresie może jeszcze nie być dobrych warunków do narciarstwa, tak w Tatrach Wysokich sytuacja nierzadko jest odmienna. Leżą one na słowackiej stronie i na portalu Travelist znaleźć można mnóstwo ofert noclegowych u ich podnóża. Z jednej strony można tam poczuć ten znany nam zakopiański klimat, ale jednocześnie obcować również z inną kulturą. Słowacy mają swój charakter, własne tradycje góralskie i z pewnością każdemu polecamy spędzić w tamtych rejonach chociaż kilka dni. Noclegi nierzadko znajdziemy w cenie nawet poniżej 200 zł za 2 osoby.

Węgry

Naszym zdaniem dobrym kierunkiem wyjazdu w tym okresie mogą być także Węgry. Kraj ten nie ma dostępu do morza, ale nie brakuje tam wysokich pasm górskich, a i na równinach na pewno nikt nie będzie się nudził. W okresie od października do listopada na Węgrzech można wypoczywać naprawdę tanio i nie ma problemu z tym, aby wybrać się do tego kraju nawet własnym samochodem. Musimy dodać, że kraj ten jest istnym zagłębiem jezior termalnych, przy których powstają liczne hotele oraz pensjonaty. Na Travelist można znaleźć oferty noclegowe nawet w cenie 99 zł, a więc zdecydowanie warto naszym zdaniem.

Podsumowując…

Jak widać, kiedy w Polsce październik i listopad to martwy sezon turystyczny, tak w innych krajach położonych naprawdę blisko nas, można miło spędzić czas. Jeśli chcecie naprawdę tanio wypoczywać w tym okresie, polecamy wczesną rezerwację noclegów. Na portalu tym bowiem można znaleźć wiele ciekawych promocji właśnie wtedy, gdy wybiera się terminy wyjazdów na długo do przodu.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 2]

Wasze komentarze:

  1. Ktoś był w tych tatrach wysokich właśnie w listopadzie? W naszym kraju niewiele się dzieje w tym czasie, kiedyś byłem w górach po naszej stronie to marnie. Tam faktycznie jest lepiej? Dajcie proszę znać 😉

  2. jak wygląda proces rezerwacji noclegu na tym portalu i czy w razie czego można to jeszcze jakoś potem odkręcić, a więc odzyskać wpłacone pieniądze? Chyba, że może tam się nie płaci zaliczek??

  3. Te węgry wydają się ciekawe, zawsze chciałem tam jechać, ale jakoś nigdy nie było ostatecznie po drodze. Był ktoś, znacie atrakcyjne miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić przy takiej pierwszej wizycie???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *