Rejsy wycieczkowe – czy są dobrym pomysłem na spędzenie wakacji?

Rejsy wycieczkowe stają się coraz bardziej popularne. Turyści coraz chętniej wybierają tę formę spędzania urlopu. Również polscy turyści coraz częściej decydują się na tę formę spędzenia wakacji. W sumie na rejsy wycieczkowe, co roku wybiera się dwadzieścia milionów turystów. W przypadku zaś Polaków ta liczba wynosi około dziesięciu tysięcy osób. Coraz częściej firmy oferują swoim pracownikom rejsy wycieczkowe, jako wyjazdy motywacyjne lub integracyjne. Rejsy wycieczkowe wybierają zarówno osoby młode, starsze, jak i rodziny z dziećmi. Statki wycieczkowe zapewniają sporo atrakcji takich jak: baseny, jacuzzi, sauny, kasyna, dyskoteki, boiska sportowe, spektakle teatralne i inne.

Statki oferują warunki porównywalne ze standardami hoteli trzygwiazdkowych, czterogwiazdkowych, jak i pięciogwiazdkowych. Statek może w jeden rejs zabrać nawet sześć tysięcy osób, w tym prawie dwa to sami pracownicy, którzy zajmują się gośćmi. Zdarza się, że organizatorzy rejsów organizują promocje i wtedy można wykupić bilet na rejs za nawet tysiąc złotych.

Różne są miejsca, do których organizowane są rejsy. Do wyboru są zarówno rejsy po Morzu Śródziemnym, Oceanie Indyjskim, jak i rejsy dookoła świata. Najpopularniejszym kierunkami rejsu są Karaiby oraz rejsy z Barcelony do Casablanki. Następnie rejs kontynuowany jest na Kanary, a później przez Ocean Atlantycki do Miami.

Rejsy wycieczkowe są coraz bardziej popularne, ponieważ oferują możliwość zwiedzenia codziennie przez cały dzień innego miejsca. Wieczorem uczestnik wraca na statek i może korzystać z szerokiej gamy atrakcji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Ja w tym roku wykupiłam rejs i wybieram sie na niego razem z mezem i coreczką. Zobaczymy jak bedzie ale moi znajomi byli w tamtym roku i podobało im sie. Licze ze bedzie fajna zabawa;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *