Wakacje w Polsce – czy to się opłaca?

Sporo osób uważa, że jeżeli urlop to tylko i wyłącznie za granicą. Według tych turystów urlopy spędzane za granicą są ciekawsze. Czy jednak na pewno? Polska ma sporo miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Niekoniecznie trzeba jechać za granicę, żeby mieć udany urlop. Poza tym przy odrobinie szczęścia można mieć naprawdę ładną pogodę.Dla turystów, którzy chcą spędzić swoje wakacje w Polsce mamy kilka miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Pierwszym takim miejscem jest polskie morze. Wiadomo woda nie będzie tak ciepła, jak w niektórych ciepłych krajach, ale piękne widoki na pewno zrekompensują tę niedogodność.

Spory jest wybór miejsc nad morzem np. Władysławowo, Kołobrzeg, Jastarnia, Chałupy, Gdynia, Międzyzdroje, Sopot i inne. Można znaleźć zarówno miejsca oblegane przez turystów, jak ktoś lubi tłumy, albo miejsca z mniejszą ilością turystów. Drugim takim miejscem, które warto wybrać na urlop są Bieszczady.

Idealne dla osób, które uwielbiają przebywać na łonie natury, wybierać się na piesze wędrówki oraz lubią ciszę i spokój. W Bieszczadach najcieplej jest w lipcu i sierpniu. Oprócz gór i pięknych widoków jest również Jezioro Solińskie. Kolejnym miejscem, które warto wybrać na swój urlop są Beskidy.

Podobnie, jak Bieszczady jest dobrym miejscem dla turystów lubiących chodzić po górach i ceniących sobie spokój. Osoby, które od wędrówek po górach wolą lasy i jeziora powinny wybrać się na Mazury. Nie można również zapominać o Tatrach, czy Pieninach, ale chyba do wybrania tego rejonu nie trzeba przekonywać.

Godne polecenia jest również Kotlina Kłodzka, a zwłaszcza Kłodzko, czy Duszniki Zdrój. Również miejscem, w którym warto spędzić urlop jest Krynica Zdrój oraz Zamość. Wymieniliśmy tylko kilka miejsc, do których warto wybrać się w wakacje. Polska oferuje jeszcze sporo miejsc, które powinno się zobaczyć, ale o tym innym razem.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Wasze komentarze:

  1. Pewnie, ze się opłaca. Naszymi najlepszymi kierunkami na wakacje są albo góry (najlepiej Bieszczady) albo morze (najczęściej Kołobrzeg)

  2. A ja polecam Mazury jak dla mnie najlepsze miejsce na wakacje, zeglowanie, lasy, jeziora. Żeby tylko jeszcze była pogoda to bedzie idealnie;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *