Opodo.pl – czy naprawdę warto skorzystać z oferty?

Strona opodo.pl
Strona opodo.pl

Opodo.pl – czy naprawdę warto skorzystać z oferty?
3.4 (68%) 5 votes
Opodo jest internetowym biurem podróży, które oferuje swoim klientom możliwość rezerwacji biletów lotniczych, noclegu w hotelu oraz wynajmu samochodu. Biuro należy do Odigeo Group. Przedsiębiorstwo oprócz rynku polskiego działa również na rynku francuskim, włoskim, skandynawskim, niemieckim, angielskim, szwedzkim, austriackim i innych. Serwis gromadzi oferty 560 linii lotniczych zarówno tanich linii lotniczych, jak i tradycyjnych przewoźników np. Wizz Air, LOT, SAS, Swiss, Austrain Airlines, Air Berlin, Air France.

Marka oferuje klientom zarówno loty krajowe, jak i do krajów europejskich, amerykańskich, azjatyckich oraz afrykańskich np. to Stanów Zjednoczonych, Rzymu, Tajlandii, Hongkongu, czy Bangkoku.  Klienci, którzy chcą kupić bilet za pośrednictwem portalu muszą najpierw wpisać (znajduje się po lewej stronie) w wyszukiwarkę swoje oczekiwania dotyczące lotu, czyli miejsce wylotu i przylotu, datę, czy to ma być lot jedną czy obie strony, ile osób będzie podróżować, czy będą dzieci w wieku do 11 lat itd.

Następnie otrzymuje się propozycje, które spełniają wcześniej określone wymagania, z których trzeba wybrać jedną. Kolejny etap to wypełnienie formularza swoimi danymi i dokonać płatności. Oprócz biletów użytkownik może zarezerwować sobie nocleg w hotelu. Serwis gromadzi oferty hoteli, które znajdują się w Europie, obu Amerykach, Azji oraz Afryce.

Można zarezerwować hotel i bilet lotniczy razem korzystając z opcji bilet+ hotel, lub zarezerwować sam nocleg. Rezerwacja noclegu wygląda podobnie jak w przypadku rezerwacji biletów lotniczych. Można skorzystać również z opcji podróże służbowe rezerwując bilet lotniczy, hotel oraz wypożyczenie samochodu razem.

Opodo.pl - opinie użytkowników:

  • a mozecie powiedziec jak sprawa wyglada w 2014???

   Odpowiedz
 1. niezła sprawa bo w jednym miejscu można sobie zarezerwować i bilet lotniczy i hotel, szkoda, że ofert hotelui trochę mało według mnie, ale tak to w porządku są.

  Odpowiedz
 2. tanich lotów trochę jest, trzeba tylko w miare wcześnie rezerwować. ogólnie polecam.

  Odpowiedz
 3. Łoooo! mowie wam, pierwszy raz do portugalii se poleciałam dzięki temu i faktycznie mało na bilet wydałam szkoda ze hotel był marny tec co zarezerwowałam prze ten portal, ale wporzo jest, nie było problemów żadnych.

  Odpowiedz
 4. Wie ktoś czy da się rezerwować od razu z powrotem?

  Odpowiedz
 5. Da się, chyba każdy lot możesz tak zrobić, te tanie tez, a strona godna uwagi według mnie.

  Odpowiedz
 6. do kiedy mam czas z potwierdzeniem?

  Odpowiedz
 7. A jak jest ze zmianą daty powrotu są jakieś probemuy?

  Odpowiedz
 8. No z tym jest różnie podobno to od przewoźnika zależy, niektórych podobno nie da się przebukować najlepiej zapytaj przy rezerwacji konkretnego biletu tam jest taki formularz do kontaktów albo zadzwoń

  Odpowiedz
 9. hotele jakieś polecacie, którychś się wystrzegać?

  Odpowiedz
 10. Ja korzystałam tylko raz i w sumie bardzo podobny do skyscannera jeśli chodzi o wybór i ceny, ale dlatego ten raz rezerwowałam tutaj, bo mają wyszukiwanie biletów połączone z hotelami a leciałam służbowo, wygodnie nie trzeba szukać w dwóch różnych miejscach i w terminie jeszcze wyszukuje, bardzo przydatna funkcja

  Odpowiedz
 11. ja jak latam służbowo to tutaj sobie szukam połączeń właśnie ze względu na noclegi

  Odpowiedz
 12. Promocje jak wszędzie last minute, first minute 😉

  Odpowiedz
 13. trzeba być czujnym i zaglądać, co jakiś czas mają fajne promocje na bilety lotnicze zwłaszcza bliżej wakacji, upolowałam w last minute za bezcen przelot na Fuertaventurę 🙂

  Odpowiedz
 14. Witam,
  Chcę zarezerwować bilety lotnicze z dużym wyprzedzeniem a mianowicie we wrześniu planuję lot za granicę. Proszę o informację czy ktoś już rezerwował bilety z wyprzedzeniem i nie było ‚dziwnych’ sytuacji takich jak zapłacony bilet a brak lotu bądź odwołanie lotu lub przełożenie. Nie ukrywam opodo mają świetne ceny biletów ale boję się rezerwować przez pośrednika, nigdy tego nie robiłam, zwykle rezerwowałam bezpośrednio na stronie linii lotniczych . Proszę o jakieś konkretne opinie.

  Odpowiedz
 15. Proszę o konkretne opinie odnośnie zamawiania biletów na stronie opodo, nie ukrywam bardzo się boję bo zwykle rezerwowałam bilety na stronach internetowych bezpośrednio w liniach lotniczych. Czy nie ma takich sytuacji że odwołują lot bądź ja zapłacę a lotu nie będzie. Proszę o opinię.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Strona Opodo.pl

Dodaj komentarz