Blablacar – tanie podróżowanie. Czy warto? Waszym zdaniem …

blablacar

Blablacar – tanie podróżowanie. Czy warto? Waszym zdaniem …
2 (40%) 12 votes
BlaBlaCar to jeden z największych serwisów internetowych na świecie dla osób, które podróżują na dłuższych oraz krótszych dystansach. Serwis ten został stworzony przez Frédéric Mazzella w 2006 roku we Francji. W Polsce funkcjonuje od 2012 roku.

Celem portalu jest umożliwienie kontaktu kierowcom, którzy dysponują wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami zamierzającymi jechać w tym samym kierunku. BlaBlaCar funkcjonuje już w 20 krajach, a użytkowników portalu jest ponad 20 milionów.

Blablacar - opinie użytkowników:

 1. Jakie macie opinie o tym portalu? Kusi mnie skorzystanie, jednak mam pewne obawy, jako, że nie należę już do beztroskich młodziaków, wołałbym się dowiedzieć czegoś więcej o takim sposobie podróżowania. Wiadomo kiedyś jechało się byle czym, byle do celu, ale jednak im człowiek starszy tym ostrożniejszy się staje. Ktoś korzystał? Jakie odczucia? I czy warto przede wszystkim?

  Odpowiedz
  • Jestem nie szczęśliwym posiadaczem trzech kont w blablacarze i opiszę wam dlaczego ten system jest w duzej mierze chybiony. Trzy lata temu założyłem pierwsze konto i byłoby wszystko w pożądku gdybym nie miał klientki tak wyemancypowanej jak…, ale do rzeczy, była z psem który zajmował pół bagażnika i zachowywała się jak by najeła taxi, a nie za psie pieniądze podróżowała, jej zdenerwowanie sięgnęło szczytu, jak jeszcze para rosyjska, która też chciała podróżować, błądząca po ulicy nie mogła znaleść miejsca spotkania ze mną, delikwentka oburzona zebrała się i z psem opuściła samochód (ku uldze), niestety nabazgrała negatywa mi i odtąd me konto blablacar zablokował nie informując ludzi o moich przejazdach. Drugie konto obsmarowała klientka z Wiednia którą rzekomo zostawiłem, notabene na którą czekałem 15min pod domem (nie wstawiła się) i też w identyczny sposób blablacar zablokował konto nie informując  ludzi o mych przejazdach, oraz klasyfikując me obydwa numery telefonu jako nie uczciwe. Ja mam wrażenie że ta grupa zarządzająca stroną blablacar nie ma zielonego pojęcia o sposobie funkcjonowania takiej strony i zarobkowaniu na niej. Stworzyli jakąś chierarchie począwszy od nowicjusza itd która nikogo nie interesuje, zwłaszcza gdy zaczęli pobierać opłaty od ludzi za przejazdy nie uwzględniają obrony drugiej strony, nawet gdy można się oprzeć na swiadkach, nie analizują wystawianych negatywów, lub nie mają pojęcia jak to się robi, emaile z odpowiedzią z blablacaru nie zawierają jakiejkolwiek logicznej, pełnej odpowiedzi na pytania. Wrażenie jest takie, kto pierwszy obsmaruje drugiego, ten górą. Nie zdają sobie sprawy, że tanie przejazdy konkurują na pewnych trasach z prywatnymi przewoźnikami, którzy uczestniczą w podkopywaniu wiarygodności tych co tylko jadą za paliwo. W dobie internetu i szeroko rozwiniętych komunikatorów, profili społecznościowych na szczęście pasażer ma jeszcze taniej niż w blablacarze i tam ich zapraszam. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • To korzystaj z nich i nie opowiadaj bajek.

    Odpowiedz
 2. Ja korzystałam, raz zabrałam się z takim małżeństwem z Krakowa do Warszawy, ogólnie było super, mili ludzie i zapłaciłam dużo mniej niż za jakikolwiek bilet. Tylko to wiadomo zalezy na kogo się trafi, mi się naprawdę poszczęsciło, bo jabky nie patrzeć to było wspólne kilka godzin jazdy 🙂

  Odpowiedz
 3. Blablacar – TYLKO dzisiaj 19.02.19 – oferta promocyjna do 75% taniej. Kliknij

 4. a Warszawy dużo połączeń? I czy faktyczie to dużo taniej wychodzi niż pogiągiem? Ktoś wie?

  Odpowiedz
 5. no właśnie a jak rysują się te opłaty? Serwis jakieś prozizje pobiera?

  Odpowiedz
 6. a dziala tam jakies forum? zeby wymienić doświadczenia? w sumie by się przydalo

  Odpowiedz
 7. nie wiem czy jest forum, ale ja moge powiedzieć że jestem zdowolony, szybciutko, tanio, z Katowic do Bielska się dostałem ostatnio

  Odpowiedz
 8. co to jest ten blablacar? Wytłumaczy mi ktos to po ludzku, bo nieogarniam????

  Odpowiedz
 9. no portal, gdzie szukasz sobie przejazdów z jednego miasta do innego. W sensie jedzie sobie ktoś np. z Warszawy do Poznania i sam albo w dwójkę i ma jeszcze wolne miejsca, to żeby nie tracić na paliwie, zgłasza sobie to na tym portalu i szuka pasażerów. A z drugiej strony znowu można szukać sobie tam dojazdu z jednego do drugiego miejsca szybciej i taniej niż np. pociągiem. Czaisz już? 😀

  Odpowiedz
 10. A ze Szczecina dojade do Gdańska ?

  Odpowiedz
 11. No pewnie tak, ale trzeba poszukać na stronce czy akurat jest taka propozycja trasy, no przecież proste ;p

  Odpowiedz
 12. BlaBlaCar – TYLKO dzisiaj – 19.02.19 – ceny promocyjne. Kliknij

 13. Ludzie, a zastanawiacie się, czy to jest bezpieczne? No bo ja się zastanawiam, czy wsiadłabym do obcego auta, nawet nie wiadomo, czy w jednym kawałku dotrę do celu. Wiem, że niby wszędzie może człowieka coś złego spotkać, ale żeby tak samemu się pchać? Mądre to?

  Odpowiedz
  • Wsiadając do pociągu , autobusu , samolotu czy do zwykłego tramwaju , zlecasz swoje bezpieczeństwo komuś , kogo też nie znasz . Zdajesz się całkowicie na niego . Tak samo jest na BlaBlaCar . Wybór należy do Ciebie . Ja tylko raz korzystałem z BlaBlaCar i jestem zadowolony . Trasa ponad 600 km. upłynęła w bardzo miłej i bezpiecznej atmosferze .

   Odpowiedz
 14. Oj no żyjemy w XXI wieku, teraz poznawanie ludzi przez internet to norma, wiadomo że lepiej wybierać ludzi, którzy już na tym portalu dłuzej funkcjonują, mają jakieś opinie i oceny, to tak jak z zakupami przez internet, trzeba trochę rozsądku i zaufania. Zanim się wybierzemy w taka podróż to najlepiej skontaktować się z tymi ludźmi, z kórymi pojedzimy. Zdzwonić się, dogadać miejsce, nie weim jakiś dodatkowe ifno o sobie podać. Myślę, że nasze bezpieczeństwo przy czymś takim jest takie samo jak przy kazdym innym kontakcie z innymi ludzmi. Iwęc bez paniki 😉

  Odpowiedz
 15. A to są jakieś stałe punkty np. w Krk, czy to zawsze gdzie indziej dogaduje?

  Odpowiedz
 16. A no właśnie, a czy na profilu takiego kierowcy znajdę numer telefonu?

  Odpowiedz
 17. Czy to jest bezpieczne? Na pewno, bo mi to dziwnie brzmi

  Odpowiedz
 18. tak samo bezpieczne jak randkowanie przez internet, w dzisiejszych czasach norma :)))

  Odpowiedz
 19. Jak wyglada rejestracja na tym portalu jako kierowca? Od razu wszystkie dane trzeba dać? Czy jest jakas weryfikacja?

  Odpowiedz
 20. Czy zanim się na 100% wpisze na jakąś trasę, to jest jakaś rezerwacja? No bo czasami warto by było zaklepać termin, jak nawet nie wiamowo na pewno czy się pojedzie

  Odpowiedz
 21. Pierwsze rezerwujesz, a kierowca zatwierdza to i daje dalsze dane do kontaktu i omówienia szczegółów, więc można się chyba wycofać w razie czego.

  Odpowiedz
 22. Jak to działa? Wystarczy się zarejestrować i już korzystać, czy są jeszcze jakieś dodatkowe procedury?

  Odpowiedz
 23. Normalna rejestracja, bez problemów, wszystko działa bardzo intuicyjnie, więc myślę że nie bedizesz mieć żadnych problemów z obsługą portalu, ani jako pasażer, ani jako kierowca. Szerokiej drogi 🙂

  Odpowiedz
 24. Co sądzicie, ale tak szczerze o tym całym blablacar? Korzystacie z tego faktycznie, czy to tylko tak sielankowo brzmi?

  Odpowiedz
 25. Czy są jakieś podatki z tego portalu? Nie wiem np. czy oferowanie się jako kierowca liczy się jako jakieś zlecenie czy coś?

  Odpowiedz
 26. Chyba nie… przecież jako tako kierowca nie zarabia tylko pomaga innym dotrzeć do tego samego celu, dzielą się kosztami, a nie mu płacą.

  Odpowiedz
 27. Według was warto korzystać z takiej formy podróży? Cenowo faktycznie tak dobrze to wychodzi w porównaniu z pociągami (pytam jako student ze zniżką 50% xD )

  Odpowiedz
 28. zależy, czasem może cię pociąg taniej wyjdzie, ale wiesz w autku wygodniej 🙂

  Odpowiedz
 29. a kierowcy oferujący się tam mają jakieś oceny i komentarze? Można coś o nich się dowiedziec poza nickiem i trasą, kórą oferują?

  Odpowiedz
 30. Tak, tak, są informacje własne, ale także oceny uzytkowników, kórzy już z kim jechali, więc nie ma tak że jedziesz w ciemno…

  Odpowiedz
 31. a co myślicie o korzystaniu z takich usług przez kogoś w poważniejszym wieku? Dziadek gdzieś usłyszał i mnie teraz męczy, że fajny pomysł itp…

  Odpowiedz
  • Apropos dziadka, jestem babcią i wcale nie najmłodszą. Skorzystałam z tej formy przejazdu po raz pierwszy i jestem bardzo zadowolona, polecam.

   Odpowiedz
 32. no jasne, a co stoi na przeszkodzie, jak dziadek nowoczesny jest ;))

  Odpowiedz
 33. od marca 2016r obowiązują opłaty za rezerwację miejsca; myślę, że serwis będzie tracił użytkowników

  Odpowiedz
 34. Korzystam od kilku lat zarówno jako kierowca i jako pasażer. Na chwilę obecną ponad 200 przejazdów odbyłem z czego 90% jako kierowca. Przewiozłem ok 250 osób po całej Polsce. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Jest system komentarzy jak na allegro. Masz numer telefonu do kierowcy, połączenie konta z FB, Linkedin etc…

  Odpowiedz
 35. Dorobiłem się niedawno statusu ambasadora. Niemniej jednak podchodzę do tego całego przedsięwzięcia z dużym sceptycyzmem. Nie wiem czy to wszystko jest warte tych paru groszy jakie wpadną do kieszeni, a przede wszystkim odrzuca mnie buta i arogancja serwisu. Chybe nie będę karmił tych trolli pokroju Pawelca i pięciuset innych.

  Odpowiedz
 36. Bla bla car schodzi na psy. System płatnej rezerwacji kuleje. Siedzę właśnie w napięciu, przepuści moderator wiadomość czy nie przepuści, bo za kilkadziesiąt minut odchodzi pociąg. Wkurzam się jeszcze bardziej, bo od wczoraj próbuję zaklepać miejsce w samochodzie. Rezerwację mam bezpłatną.

  Odpowiedz
 37. To już nie to blabla ,co kiedyś i nie chodzi tu nawet o wyższe ceny bo prawie większość kierowców to ,przewoźnicy,którzy jeżdżą ,od lat dla zarobku,lecz o liczbę prywatnych kierowców,zdecydowanie się zmniejszyła,odkąd wprowadzili zmiany oraz płatną rezerwacje.

  Odpowiedz
 38. Robią z danymi osobowymi co chcą i wymuszają użycie karty. Ja dzięki. Mamy w Polsce świetnie działające systemy płatności, a za granicą blabla już kombinuje jak ściągać z karty więcej niż byś chciał zapłacić. Niech spadają na drzewo.

  Odpowiedz
 39. Niestety muszę przyłączyć się do grona malkontentów.
  Od lat jeżdże po trzy, cztery razy do roku między Zagłębiem Ruhry a okolicami Łomży. Wcześniej otrzymywało się nawet w drodze sms-a i można było z chętnym nawet po drodze szybko telefonicznie się dogadać. Dzisiaj to całe procedury kontrolowane przez BBC i krótko mówiąc nie ma prawie szans na nowe kontakty jak już jesteś w drodze. Bo co parę km stawać i w internecie patrzeć czy są nowe zapytania?
  Za parę dni wiozę powietrze te ponad tyś. km. Dziękuję BBC

  Odpowiedz
 40. Zarezerwowana miejsce na 05.08.17. ale nie mogę się skontaktować z kierowcą mimo podanego Tel.Denerwuje się czy to wypali!.

  Odpowiedz
 41. Tak mi ten serwis zniszczyl zdrowie ze wole sam jezdzic niz sie z nimi uzerac. Ich customer service to jakis zart. Te malolaty tam siedzace nie maja pojecia i planowaniu tras i podrozy a co za tym idzie ich kosztow. Sa niemili, nie potrafili mi odpowiedziec na proste pytania po czym skasowali mi bezpodstawnie konto… szkoda zdrowia…

  Odpowiedz
 42. Jak mi się podobał ten serwis tak dziś już nie . Zablokowane mam konto i nik nie umie mi odpowiedzieć na jak długo i dlaczego . Na e-mail nie ma komu odpisać a już do nich napussjeles kilkanaście

  Odpowiedz

Dodaj komentarz