Jak zaplanować urlop z niemowlakiem i czy jest to w ogóle możliwe?

Okazuje się można spokojnie wyjechać z niemowlakiem na wakacje. Z tak malutkim dzieckiem można wyjechać za granicę, a nawet do egzotycznych miejsc. Trzeba się jednak dobrze do tego przygotować. Przestrzegając kilku zasad urlop z niemowlakiem może być fajną przygodą. Oczywiście wiadomo, że wakacje nie będą wyglądały tak jak we dwoje i nie ma, co liczyć na kilku godzinne wylegiwanie się na słońcu, ale i tak można ten urlop spędzić fajnie. Na co zwrócić uwagę przy planowaniu wakacji z malutkim dzieckiem? Trzeba zwrócić uwagę na to, że nawet malutkie dziecko odczuje zmianę klimatu i będzie na samym początku rozdrażnione. Powinno to jednak ustąpić po zaklimatyzowaniu się. Ważne jest również, żeby przemyśleć miejsce i termin urlopu.

Najlepiej wybrać czas, kiedy turystów będzie troszkę mniej, a pogoda będzie sprzyjająca. Najlepiej maj albo wrzesień. Wtedy nie ma tak dużo turystów, a jest ciepło. Również wybierając miejsce powinno się wybierać, te, w których nie jest zbyt tłoczno. Ponieważ ciężko będzie się w takich warunkach poruszać z wózkiem.

Ponadto ważne, żeby w wybranym miejscu było czyste i świeże powietrze, dlatego odradzamy miasta. Jeżeli wybieramy się zagranicę lepiej wybrać kraje europejskie. Oczywiście można wybrać się do krajów bardziej oddalonych i egzotycznych, ale wiąże się to z większym ryzykiem i koniecznością zaszczepienia malucha.

Takie wyprawy pozostawmy rodzicom bardziej doświadczonym w podróżowaniu, a zwłaszcza z małym dzieckiem. Wybierając środek transportu najlepiej zdecydować się na samochód. Trzeba pamiętać o przerwach, co dwie godziny, żeby nie obciążać zbytnio kręgosłupa dziecka.

Będąc już na urlopie należy pamiętać o tym, żeby nie trzymać dziecka na słońcu. Najlepiej unikać przebywania na słońcu w godzinach południowych i nie zmieniać dziecku jego rytmu dnia. Jak widać będąc rodzicami niemowlaka nie trzeba od razu rezygnować z urlopu. Trzeba tylko go odpowiednio zorganizować.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Ojj ciężko na wczasach z niemowlakiem. Przynajmniej moim. Ale jak ktoś ma takiego, co to śpi dobrze w nocy i zbytnio nie rozrabia to jak najbardziej. Ja niestety albo i stety nie miałam tego szczęścia;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *